PROSYSTEM napędy do bramy prosystem.zam.pl

 
Nowo¶ci automatyka do bram
Automatyka do bram skrzydłowych
Automatyka do bram przesuwnych
Automatyka do bram garażowych
Szlabany parkingowe
Słupki automatyczne
Systemy parkingowe, kontrola dostępu
wideo-domofony,domofony blokowe
Forum automatyka do bram
Nasze realizacje
Filmy - automatyka bramowa
Kontakt
Jaki koszt automatyki do bramy
Sklep napędy do bram
Prosystem - Nowości automatyki bramowej przydomowej, szlabany,
 

NOWOŚCI AUTOMATYKA BRAM ,

ostatnia aktualizacja:
15, Luty -2012
 

Nice Nowe radio RE434SP- Came


came

NOWE RADIO RE434SP Radioodbiornik 4-kanałowy z kodem zmiennym KeeLoq 433,92 MHz Nowy radioodbiornik RE434SP posiada możliwość współpracy z komputerem poprzez bezprzewodowy interfejs. Odległość radia do komputera wynosi max 300 m przy zastosowaniu w radioodbiorniku oraz interfejsie zwykłej anteny prętowej np. TOP-A433N.

W porównaniu do starszej wersji RE434SP zwiększono maksymalną liczbę pilotów jaką można wpisać do pamięci. Obecnie do radia można zaprogramować 1200 pilotów. Kolejno dodaną rzeczą są statusowe diody LED sygnalizujące stan każdego z czterech wyjść. Przy pomocy dołączonej do interfejsu aplikacji z poziomu komputera można wykonywać wszystkie czynności administracyjne :

 

- dodawanie nowych pilotów

- kasowanie pilotów z pamięci radioodbiornika

- blokowanie pilotów bez usuwania ich z pamięci radioodbiornika

- nadawanie indywidualnych parametrów dla każdego pilota.

Za pomocą tej samej aplikacji ustawiamy podstawowe parametry pracy radioodbiornika : - mono- lub bistabilny tryb pracy dla każdego z 4 kanałów - czas trwania impulsu w trybie monostabilnym [domyślnie 0.6 sek] - możliwośc załączenia funkcji dwu-kliku osobno dla każdego kanału W trybie on-line aplikacja dołączona do interfejsu może spełniać rolę systemu kontroli dostępu. Wszystkie zdarzenia są zapisane w pamięci koputera. Oprogramowanie zapisuje kto, kiedy i którego przycisku pilota użył. Aplikacja umożliwia dowlone filtrowanie zapisanych na komputerze zdarzeń.

 

 

Luty 15, 2012


   
 

Nice Nowy napęd do bram skrzydłowych - Faac 414 Long


faac

414 LONG Napęd elektromechaniczny do bram skrzydłowych do użytku przydomowego dla skrzydła o długości do 5 m z zamkiem elektromagnetycznym Napęd FAAC 414 Long ze względu na bardzo dużą siłę ciągu oraz bardzo dobre wymiary monta¬żowe, jest idealnym rozwiązaniem do automatyzacji bram osadzonych na grubych klinkierowych słupkach jak również do bram o długich skrzydłach w tym bram jednoskrzydłowych o szerokości nawet do 5 m. Dla skrzydła o długości powyżej 4 m zalecane jest zastosowanie zamka elektro¬magnetycznego.

 

 

Luty 15, 2012


   
 

Nice Nowy siłownik do bram skrzydłowych - Faac S450H


faac

Technologia hybrydowa stanowi podstawę siłownika S450H, łączy w sobie zalety technologii hydraulicznej z zaletami silników prądu stałego 24 V.


Z jednej strony układ hydrauliczny sprzężony z silnikiem prądu stałego 24 V umożliwia pracę ciągłą, co pozwala stosować ten siłownik w często eksploatowanych bramach. Z drugiej strony, technologia hydrauliczna wymaga elementów wysokiej jakości, co czyni z siłownika S450H produkt trwały i niezawodny, aż do 4 razy trwalszy od silników elektromechanicznych. Szczególnie odporny na działanie w trudnych warunkach pracy. Cichy w działaniu.
Najszybszy na rynku – czas otwierania i zamykania skrzydeł to 2,5 centymetra na sekundę.
Łatwy w montażu, tani w konserwacji i ładny w wyglądzie zaspokoi każdego użytkownika. Może być stosowany w bramach skrzydłowych o ciężarze do 400 kg.

 

 

Luty 15, 2012


   
 

Nice Nowy siłownik do bram skrzydłowych - Faac S418


Napędem, w którym zastosowano nie tylko nowe rozwiązania ale zatroszczono się o jego estetyczny wygląd, jest nowość firmy FAAC - napęd do bram skrzydłowych S418.

Może być on stosowany w bramach o skrzydle o długości do 2,7 metra. Nowoczesna centrala sterująca z systemem antyzgnieceniowym powoduje odwrócenie ruchu skrzydła w momencie zetknięcia się z przeszkodą gwarantując bezpieczeństwo wszystkim domownikom zarówno dzieciom jaki i czworonogom.Srebrny kolor i ciekawa linia automatu dyskretnie podkreśli urok każdego ogrodzenia.


 

 

Luty 15, 2012


   
 

Nice Nowy siłownik do bram skrzydłowych - HYKE


nice hyke

Od czerwca tego roku w bogatej ofercie Nice pojawiły się nowe, bardzo ciekawe technicznie siłowniki do bram skrzydłowych - HYKE.

Charakteryzują się całkowicie nową konstrukcją. Pod względem rozwiązań mechanicznych, kształtu i sposobu przeniesienia napędu na skrzydło bramy przypominają znane od lat siłowniki POP, choć są od nich większe i masywniejsze. Ramię łamane, składające się z części prostej i wygiętej, tym razem ma regulowaną długość, co umożliwia (po jego skróceniu) zabudowę siłownika w ciasnym narożu posesji. Minimalny, graniczny wymiar, liczony od płaszczyzny symetrii siłownika, do ogrodzenia lub ściany wynosi 300 mm. Przekładnia siłownika to 3 stopnie przełożenia. Na pierwszym mamy przekładnię ślimakową, na drugim parę kół zębatych o zębach prostych, a na wyjściu napędu - przekładnię satelitarną. W sumie otrzymujemy ogromny wyjściowy moment obrotowy - aż 500Nm!

Centrala sterująca, zabudowana w jednym z siłowników, to dobrze już znana naszym Partnerom centrala MC824H - nowa elektronika sterująca, wykonana w technologii BlueBus, przeznaczona do nadzorowania pracy jednego, lub dwóch siłowników z silnikami 24V, z enkoderem. W tym przypadku, ponieważ elektronika wbudowana w jeden z siłowników HYKE jest optymalizowana do współpracy właśnie z tymi napędami, producent nadał jej nazwę HKA1. Oprócz wszelkich możliwości i udogodnień, jakie niesie dla instalatora i użytkownika technologia BlueBus, centrala HKA1 jest też kompatybilna z systemem OPERA oraz SOLEMYO.


 

 

Sierpień 02, 2010


 

Nice Nowy Napęd BFT ARES do bram przesuwnych!


Siłowniki do bram przesuwnych rezydencyjnych oraz do bram pracujących intensywnie.
Przeznaczone do bram o masie do 1.000kg i 1.500 kg i długości odpowiednio do 8 i 10m.
Posiadają silnik zasilany napięciem 24V oraz wbudowaną centralę sterującą H-QSC
wyposażoną w wyświetlacz LCD.

Centrala posiada dwa tryby programowania - uproszczony i zawansowany.
Zintegrowany radio odbiornik z kodem dynamicznie zmiennym
umożliwia zapamiętanie do 64 pilotów.

Bezpieczeństwo zapewnia funkcja amperometrycznego wykrywania przeszkód. Brama po natrafieniu na przeszkodę, natychmiast się zatrzymuje i odwraca ruch.

Częstotliwość użytkowania do 160 cykli na dobę.

 

 

 

Marca 31, 2010


 

Nice Nowy zestaw Nice WALKY do bram skrzydłowych!


nice walkyW listopadzie Nice rozpoczął sprzedaż długo oczekiwanych siłowników WALKY - niezwykle ciekawego produktu do automatyzacji bram skrzydłowych. Pierwsze informacje o tych siłownikach wywołały duże zainteresowanie wśród naszych Partnerów Handlowych. I rzeczywiście, produkt jest niezwykle ciekawy.
WALKY to siłownik z ramieniem łamanym przeznaczony do automatyzacji bram jedno- i dwuskrzydłowych o długości jednego skrzydła do 180cm i ciężarze do 100kg. Już jego konstrukcja - bardzo wysmukła w formie - jest ciekawa sama w sobie. Przekładnię stanowi zespół planetarny co pozwala w bardzo małej objętości zrealizować duży stopień przełożenia. W związku z wymaganiami małych gabarytów (małego przekroju poprzecznego siłownika) Nice skonstruował nową centralę sterującąwykonanąw technologii BlueBus. Będzie więc ona przyjazna dla instalatorów, którzy mieli już jakikolwiek kontakt z tą technologią.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skrócenia długości jednego z ramion siłownika, co umożliwia jego instalację

"w narożnikach", a więc tam, gdzie jest bardzo mało miejsca na cofające się przy otwieraniu ramię siłownika. Tego typu rozwiązanie zostało po raz pierwszy zastosowane w produktach Nice.
WALKY może pracować również na bramie jednoskrzydłowej, a dzięki bardzo krótkiemu czasowi otwierania (11s) znakomicie nadaje się do automatyzacji furtek dla przejścia pieszych.
Lampa sygnalizacyjna (WLT) to pierwsza w ofercie Nice lampa z dwiema niezwykle silnymi diodami LED. Dzięki możliwości przeprogramowania odpowiedniego wyjścia w centrali za pomocą programatora 0-View może być skonfigurowana dodatkowo jako doświetlenie okolicy bramy. Lampa może być zasilana bardzo szerokim zakresem napięć: 12 lub 24V i to prądu przemiennego lub stałego.

 

 

Listopad 28, 2009


 

Nice Nowy zestaw Nice do bram skrzydłowych!


Nowy zestaw Nice do bram skrzydłowych!
Do bram skrzydłowych ze skrzydłami o długości do 2,0m (Wingo4024) oraz o długości do 3,5m (Wingo5024), przeznaczony do montażu na zewnątrz. Siłownik elektromechaniczny 24 Vdc.
Wersje przystosowane do systemu zasilania słonecznego Solemyo, który umożliwia ich montaż również w miejscach najbardziej odizolowanych, znajdujących się w większej odległości od sieci elektrycznej, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek podłączeń i wykopów, w harmonii z otoczeniem.

 

Parametry siłownika:
. niezawodny i cichy: opatentowane rozmieszczenie urządzeń wewnętrznych i ich zmniejszona Ilość
.prosty w instalacji: połączenia elektryczne wykonywane od góry, po zamontowaniu siłownika,
.  wygodne  odblokowywane   przy   pomocy  spersonalizowanego   klucza   Nice  (opcja)  lub
Standardowego zamka;
. za montowane fabrycznie mechaniczne ograniczniki otwierania PLA13 - przy otwieraniu.

Nowa centrala sterująca Moonclever (MC424):
* łatwe programowanie przy pomocy tylko jednego przycisku
*sprzęgło z zabezpieczeniem przed zgnieceniem
* wczytywanie położeń ograniczników otwierania i zamykania podczas autoprogramowania
* programowanie czasu trwania przerwy, przejście dla pieszych, zwalnianie podczas otwierania i zamykania
Wyszukana elektronika: zwalnianie, wykrywanie przeszkód i możliwość podłączenia z listwą rezystancyjną 8,2 K
Brak przerw w działaniu: funkcjonowanie w przypadku przerw w dopływie prądu elektrycznego z zastosowaniem opcjonalnych akumulatorów wkładanych do centrali (PS124) .

Marzec 28, 2009


 

Nice Beninca CALL - otwieraj telefonem GSM.


Powstała CALL, nowe akcesorium GSM do sterowania automatyką poprzez zastosowanie zwykłego telefonu komórkowego.
Akcesorium dialogując z odbiornikiem BENINCA' pozwala na sterowanie automatyką za pośrednictwem zwykłego sygnału telefonicznego lub krótkiego sms.
System jest aktywowany poprzez konfigurację SIM wewnątrz akcesorium, z którym może kontaktować się użytkownik poprzez proste dzwonienie.
Główną funkcją CALL jest aktywacja jednego lub kilku przekaźników odbiornika 4-kanałowego, do sterowania automatyką lub innymi podłączonymi systemami.
System pozwala również, oprócz tradycyjnej funkcji sterowania, na zarządzanie funkcją diagnostyczną z przeegzaminowaniem stanu podłączonego systemu.

 

 


Nice Beninca fotokomórki + b, słoneczne


Powstaje nowy zestaw fotokomórek Beninca' z nadajnikiem zasilanym baterią i sylwetką przyjętą od serii PUPILLA .
Nowoczesny system ładowania baterii za pomocą panela fotogalwanicznego stanowi prawdziwą nowość wyróżniającą PUPILLA.B. system ten gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i idealne funkcjonowanie urządzenia. System ten daje możliwość ciągłego funkcjonowania bez potrzeby przeprowadzania prac konserwacyjnych i z racji na brak ryzyka zablokowania się urządzenia na skutek wyczerpania się bateri. Łatwość instalacji gwarantowana jest brakiem łączy elektrycznych i małymi wymiarami fotokomórki .
PUPILLA.B odpowiada obowiązującym normom również w przypadku instalacji bez wbudowanych systemów bezpieczeństwa, dzięki przekazywaniu komend sterujących także na ruchome skrzydła bram.
Fotokomórkę można ukierunkować dla łatwiejszej jej instalacji .

 


Nice Nowy Napęd Faac C720

Nowy 24V siłownik elektromechaniczny C720 do bram przesuwnych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 400 kg, jest kompatybilny ze wszystkim typami używanych przez firmę FAAC listew. Wyposażony jest w magnetyczne wyłączniki krańcowe oraz posiada dźwignię pozwalającą na ręczne odblokowanie bramy, gwarantując tym samym bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Zastosowano w nim także przekładnię cykloidalną. To nowatorskie, stosowane do tej pory w motoryzacji rozwiązanie, gwarantuje: wysoką wydajność mechaniczną, redukcję drgań i hałasu oraz pozwoliło zmniejszyć rozmiar całego napędu.

 

 


Nice Nowe piloty FAAC


Teraz jedno małe urządzenie działające na drodze radiowej, może nam otworzyć, zamknąć, włączyć i wyłączyć wszystko w koło: drzwi garażowe, bramę wjazdową czy oświetlenie podjazdu. Mając do dyspozycji 2 lub 4 kanały możemy dostosować dostosować go do własnych potrzeb.

Nowe piloty dostępne są w dwóch technologiach. SLH czyli kod typu Self Learning Hopping umożliwia programowanie pilota od pilota. Ten patent opracowany przez firmę FAAC pozwala na proste i szybkie rozbudowanie systemu o nowych użytkowników. RC czyli kod dynamicznie zmienny to gwarancja bezpieczeństwa. Za każdym razem pilot wysyła inny kod do nadajnika, który rozpoznaje algorytm, dzięki czemu niemożliwe jest skopiowanie sygnału.

Piloty dostępne są także w dwóch częstotliwościach: 433 MHz i 868 MHz. Dzięki temu do każdego środowiska można dopasować najbardziej odpowiednią częstotliwość.

Nie tylko wykorzystanie najnowszych technologii świadczy o jego wyjątkowości. Nowoczesny i oryginalny kształt oraz ergonomiczne przyciski zaspokoją nawet najbardziej wybredne gusta.


 
PILOTY 433 MHZ
Rodzaj kodowania: SLH
Pilot 2-kanałowy XT2 433 SLH
Pilot 4-kanałowy XT4 433 SLH

Rodzaj kodowania: RC
Pilot 4-kanałowy XT4 433 SLH
  PILOTY 868 MHZ
Rodzaj kodowania: SLH
Pilot 2-kanałowy XT2 868 SLH
Pilot 4-kanałowy XT4 868 SLH
         


Nice Nowe Nice Toona

Nowe napędy Nice do bram skrzydłowych
Z ogromną przyjemnością informujemy, że już w najbliższym czasie Nice Polska wprowadzi do swojej oferty zupełnie nową rodzinę siłowników z napędem śrubowym do automatyzacji bram skrzydłowych.
nice toona
TOONA - tak się nazywa ta linia wyrobów - składa się z trzech rodzajów siłowników:

. najmniejszy z nich - TO4024 - jest przeznaczony do skrzydeł bramowych o max. długości do 3m i ciężarze do 500kg.

. średni - TO5024 - do skrzydeł pięciometrowych, o ciężarze do 550kg.

. największy - TO7024 - jest najmocniejszym siłownikiem tego typu, jaki NICE kiedykolwiek oferował na rynku. Może automatyzować skrzydła o długości do 7m (!!!), o ciężarze
do 1700kg (!!!).


Pierwsze dwa modele mają wymiary montażowe (rozstaw wsporników) identyczne z siłownikami MOBY z serii 4000 oraz 5000, i mogą być wymiennie stosowane zamiast nich, co znakomicie ułatwi ich montaż w przypadku wymiany klientowi starego modelu na nowy. Wszystkie modele TOONA posiadają silniki elektryczne prądu stałego 24V, wyposażone w enkoder dla precyzyjnej i bezpiecznej kontroli ruchu bramy. Nowa konstrukcja korpusu siłowników (dwupołówkowa - precyzyjny, ciśnieniowy odlew aluminiowy) zapewnia dużą sztywność i odporność na przeciążenia.

Dla sterowania siłownikami oferowana będzie centrala zupełnie nowej generacji, zaprojektowana w technologii BlueBus.

Niebawem poinformujemy Państwa o szczegółach oferty rodziny siłowników TOONA.


Nice Nowe Nice Solemyo

Nice Solemyo - zestaw do zasilania energią słoneczną

Solemyo jest zestawem zasilania słonecznego przeznaczonym do automatyzacji bram, drzwi garażowych oraz szlabanów drogowych, znajdu- jących się również w większej odległości od sieci elektrycznej. Idealny do użytku prywatnego.
nice Solemyo
Zestaw zawiera następujące elementy:
. panel fotoelektryczny SYP, który przekształca światło słoneczne na energię elektryczną;
. pojemnik akumulatorów PSY24, który przechowuje energię elektryczną wytworzoną przez panel SYP dostarcza ją w sposób ciągły i stały w ciągu całego dnia.

Może być instalowany w każdym miejscu, bez konieczności wykonywania podłączeń i wykopów, również w miejscach bardzo odległych lub trudno dostępnych dla sieci elektrycznej.

Większa oszczędność i szacunek dla otoczenia dzięki energii słonecznej, czystej i bezpłatnej: wybór inteligentny i ekologiczny, który zwraca się w krótkim czasie.

Idealny w przypadku częstych przerw w dopływie energii. Zestaw Solemyo zapewnia długotrwały zapas energii, który w połączeniu z niskim poborem mocy automatów Nice gwarantuje funkcjonowanie nawet w pochmurne dni.

Zasilacz pomocniczy SYA1, który umożliwia przeprowadzenie szybkiego ładowania akumulatora za pomocą napięcia sieci 230V, w zastępstwie modułu fotoelektrycznego. Sygnalizacja diodowa zakończonego ładowania.


Nice Nowa seria szlabanów Came Gard

Nowa koncepcja szlabanu automatycznego. Innowacyjny projekt i najwyższy poziom
bezpieczeństwa to główne cechy najmłodszego dziecka linii szlabanów GARD.
Zaokrąglone krawędzie obudowy i akcesoriów redukując "efekt żagla"
doskonale sprawdzają się w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru.

nowy came gardZaprojektowany do częstego użytkowania dla przejazdów o maksymalnej szerokości do 3,75 m.
Nowe szlabany GARD4 są idealnym rozwiązaniem do kontroli wszelkiego rodzaju wjazdów
i przejazdów.
Seria GARD jest dostępna z silnikiem w wersji na 230 V AC i 24 V DC.

Ulice, strefy parkingowe i wszystkie miejsca z których korzysta wielu użytkowników
mogą stosować szlaban GARD z silnikiem 24 V D.C.
> Zasilanie awaryjne
Centrala sterująca GARD 24 automatycznie rozpoznaje brak zasilania i aktywuje zasilanie awaryjne
z akumulatorów pomocniczych.
> Prędkość pod stałą kontrolą
Centrala sterująca posiada możliwość regulacji prędkości otwierania i zamykania
tak aby można ją było dostosować do potrzeb instalacji i użytkownika.
> Praca intensywna

Niskonapięciowy silnik na 24 V DC zapewnia maksymalną sprawność
umożliwiając ciągłą pracę w miejscach gdzie jest ona wymagana.
> Szybki przejazd
24 V technologia umożliwia regulację czasu otwarcia szlabanu od 4 do 8 s.

 


Nice Nowy napęd CAME BX-243

 Napęd BX-243 do rezydencjonalnych bram przesuwnych o wadze do 300 kg.
Nowoczesne wzornictwo z szeregiem ciekawych rozwiązań technicznych m.in. : 

came bx 243technologia 24 V zapewniająca bezpieczeństwo użytkowania (wbudowany czujnik amperometryczny co w efekcie daje odwrócenie ruchu przy napotkaniu na przeszkodę)

szybkie wysprzęglenie  napędu w przypadku braku zasilania -zabezpieczone  stalowym kluczem personalnym

możliwość zamontowania systemu zasilania awaryjnego - w przypadku braku zasilania sieciowego automat przełącza się  na  zainstalowane wewnątrz napędu akumulatory (2 x 1.2 Ah)

wbudowane wewnętrzne krańcowi - nie ma ryzyka że, śnieg który gromadzi się na listwie zębatej będzie popychał wyłącznik krańcowy automatu i tym samym zatrzymywał ruch bramy.  

nowoczesna elektronika - sygnalizacja wszystkich obwodów zabezpieczających na diodach LED

spowolnienie przy zamykaniu, regulowana prędkość przesuwu    

 

 


Nice Nowe Nice ShelKit

Nice ShelKit - ekonomiczny zestaw do bram garażowych
Do bram segmentowych o powierzchni do 8,4 m2 i bram uchylnych o powierzchni do 9,8 m2, z prowadnicą jednoczęściową o długości 2850 mm.
nice shelkid

Parametry motoreduktora:

Szybki montaż w każdym miejscu dzięki prowadnicy łączącej
Automatyczne programowanie z pomocą zwykłego przycisku
System autodiagnozy, który sygnalizuje ewentualne nieprawidłowości w działaniu
Bezpieczny i niezawodny: silnik niskonapięciowy 24 Vdc z elektronicznym wyłącznikiem krańcowym; wykrywanie przeszkód, dzięki kontroli ruchu
Cichy: ze zoptymalizowanym napędem łańcuchowym
Praktyczne odblokowanie przy pomocy linki w przypadku braku energii elektrycznej
Wbudowana centrala sterująca ze zintegrowanym odbiornikiem, wiele programowalnych funkcji:

- automatycznie regulowane zamykanie z regulacją czasową
- częściowe otwieranie
- regulacja czasu trwania przerwy oraz prędkości przesuwania
- regulacja wyczuwania przeszkód, z ruchem w przeciwnym kierunku
- odprężenie łańcucha po zakończeniu manewru, w celu zagwarantowania perfekcyjnego zamknięcia bramy
- automatyczne rozpoznawanie urządzeń zabezpieczających NC-NA-8,2K
- wprowadzanie nowych nadajników (możliwość wczytania do 150 przycisków pilotów)

 


Nice Nowe Nice To-max

To-Max - nowy standard w automatyce okiennejnice to-max
To-max to niezwykle interesujący model siłownika tubowego z nowej, rewolucyjnej w swej koncepcji rodziny siłowników roletowych MAX w ofercie Nice Polska. Nowatorska idea polega na fizycznym rozdzieleniu siłownika na dwa moduły - na część sterującą ("główkę" - zawierającą zespół krańcówek mechanicznych lub elektronicznych, ewentualnie dodatkowo moduł elektroniczny centrali i radioodbiornika) oraz na część mechaniczną - silnik z przekładnią planetarną (różne moce silników i stopnie przełożenia). W ten sposób, dysponując pięcioma różnymi "główkami" siłowników oraz pięcioma różnymi "silnikami" jesteśmy w stanie skompletować 25 różnych napędów - w zależności od konkretnych warunków i wymagań danej instalacji. Programowanie położeń rolety (podniesiona - opuszczona) może odbywać się w trybie automatycznym, półautomatycznym lub manualnym, w zależności od ilości blokad mechanicznych zainstalowanych w danej rolecie.

Rodzina MAX charakteryzuje się niezwykle czułym i inteligentnym systemem rozpoznawania i reakcji na przeszkodę, blokującym ruch rolety. Opiera się on na ciągłym, precyzyjnym pomiarze oporów ruchu rolety w funkcji przebytej przez nią drogi (poprzez dokładny pomiar prądu pobieranego przez silnik, oraz prędkości obrotowej i ilości obrotów wirnika silnika) i ciągłe porównanie z danymi zapisanymi w pamięci urządzenia. Dane wzorcowe, uzyskane podczas procesu programowania, są na bieżąco modyfikowane, by uwzględnić zmienne warunki pracy siłownika wynikające ze zmian pogodowych (temperatura, śnieg, lód) jak i z naturalnego zużycia elementów rolety. Siłownik reaguje zmianą kierunku obrotów i zatrzymaniem na wzrost obciążenia spowodowany zablokowaniem płaszcza rolety przy ruchu w dół lub. Dodatkowo rozpoznaje próby pociągnięcia rolety przy ruchu zamykania, czy też próby ręcznego podniesienia jej przy ruchu do góry. Świadczy to o niezwykłej czułości elektroniki sterującej pracą silnika w siłownikach To-Max i zdecydowanie podnosi próg bezpieczeństwa przy użytkowaniu tych siłowników, stwarzając nowy standard w automatyce okiennej.

 


Nice Nowe Nice Opera

System NICE OPERA - rewolucja w zarządzaniu automatyką domową
W ofercie Nice Polska dostępne są już pierwsze modele urządzeń nowego, rewolucyjnego systemu do nadzoru automatyki - NICE OPERA, będącego obecnie najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem w branży automatyki domowej. Jest to zupełnie nowa droga radiowa oferująca nowe możliwości w zakresie realizowanych funkcji. nice opera
System NICE - OPERA zaprojektowany został dla uproszczenia programowania, obsługi, konserwacji i nadzoru automatyki domowej NICE. Składa się on z różnych urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania a zarządzanie systemem i komunikacja pomiędzy urządzeniami może odbywać się za pomocą:
- połączeń przewodowych (Bus T4);
- drogi radiowej 433,92MHz lub 868MHz;
- Bluetooth;
- sieci internetowej GPRS.
W przyszłości możliwe będzie także zarządzanie poprzez system ZigBee - radiowy system komunikacji urządzeń domowych - "Inteligentny Dom".

W tej chwili w ofercie Nice znajdują się czterokanałowe odbiorniki radiowe wewnętrzne OXI (standard złącza - SM) i uniwersalne dwukanałowe OX2. Posiadają one pojemność 1024 kodów pilotów i są kompatybilne z systemami dotychczas dostępnymi w ofercie Nice - FLOR, FLO, SMILO, oraz z najnowszym systemem - O-Code. Uzupełnieniem oferty Nice są w tej chwili nowe piloty (ON1, ON2, ON4, ON9) pracujące również w systemie O-Code. Najnowsze odbiorniki łącznie z wykorzystaniem urządzenia programującego O-Box (również w ofercie) i programatora z wyświetlaczem O-View (w przygotowaniu), tworzą absolutnie unikalny system sterowania radiowego, dający instalatorowi i użytkownikowi wiele niespotykanych dotąd możliwości.

Oferowane już przez Nice takie elementy systemu jak piloty ON, odbiorniki OX i programator O-Box umożliwiają instalatorowi:
- wczytywanie do jednego odbiornika 1024 pilotów w trybie 1, lub 1024 przycisków w trybie 2;
- "wczytywanie" pilota do odbiornika, bez potrzeby przebywania w zasięgu odbioru radiowego odbiornika;
- bezprzewodową komunikację między odbiornikiem a programatorem (modele odbiorników OXIT, OX2T);
- zwiększenie zasięgu sterowania radiowego (modele odbiorników OXIT, OX2T), poprzez przekazywanie sygnału pomiędzy odbiornikami;
- "kopiowanie" kodu z pilota do pilota poza zasięgiem odbiornika;
- czteropoziomową możliwość blokowania hasłem możliwości dostępu do programowania i funkcji odbiornika.

To tylko niektóre z wielu nowych, ogromnych możliwości, jakie niesie ze sobą wyjątkowy system NICE - OPERA. Będziemy o nich Państwa informowali w miarę wprowadzania kolejnych jego elementów.

 


Nice Nowe Nice Run

Innowacyjne ulepszenia w produktach Nice

Run pierwszy siłownik z wbudowanym inwerterem
Do automatyzacji bram przesuwnych do 2500 kg, z technologią Nice BlueBUS
i wbudowanym inwerterem, w celu zagwarantowania dokładnej regulacji prędkości. nice run


Przeznaczony jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach,
w instalacjach przeznaczonych do intensywnego użytku przemysłowego.
Inwerter umożliwia zasilanie
i uruchamianie silnika trójfazowego prądem jednofazowym 230 Vac. Umożliwia ponadto, poprzez zmianę częstotliwości napięcia zasilającego, zmianę prędkości bramy
w granicach od 8,2 m/min do 15,4 m/min,
w celu zoptymalizowania obciążenia roboczego oraz wydajności instalacji.
Wbudowana centrala sterująca reguluje automatycznie prędkość manewru na podstawie ciężaru bramy, (obliczany poprzez zmierzenie obciążenia niezbędnego dla wykonania ruchu), upraszczając operacje weryfikacji i regulacji automatu, dla zgodności z odpowiednimi przepisami.
Perfekcyjny ruch: podczas fazy zwalniania automatu inwerter, który porozumiewa się z centralą sterującą, zwiększa moment obrotowy, zwiększając osiągi i redukując zagrożenie zablokowania automatu na skutek zwiększonych oporów ruchu. Ustawienia przyspieszania (na początku manewru) i zwalniania (na końcu manewru) są dokładne i niezawodne.
Dzięki obecności nowoczesnego czujnika temperatury, Run jest w stanie zarządzać własną mocą, dostosowując ją do różnych warunków klimatycznych
i środowiskowych, dostosowując jednocześnie zabezpieczenie termiczne oraz intensywność automatycznej wentylacji
w zależności od odczytanej temperatury.

 

 


Nice Nowe Nice Spin

Zmodernizowane szyny do siłowników SPIN
Od kilku tygodni w zestawach siłowników SPIN11 oraz SPIN z oferty Nice Polska pojawiły się zmodernizowane szyny.
nice spin 11
SNA11 (do SPIN-a 11) oraz SNA30 (zastępuje dotychczasową SNA5 - stosowaną do pozostałych SPIN-ów) posiadają nowy profil blaszany (inaczej wygięty - jego przekrój tworzy teraz literę "C" o gładkich narożach). Wyposażone są one w zupełnie nowy wózek pociągowy, o konstrukcji bardziej zwartej, mocniejszej, odporniejszej na uszkodzenia transportowe. Wysprzęglanie od strony garażu następuje nadal poprzez pociągnięcie sznurka i wyciągnięcie w dół trzpienia wysprzęglającego, natomiast wysprzęglenie z zewnątrz (nadal potrzebne SPA2!) - poprzez obrót tego trzpienia.

W obu rodzajach szyn zastosowano całkowicie nowe ograniczniki mechaniczne pozycji otwarcia i zamknięcia, które poprzez lepszy zacisk na szynie gwarantują niezmienność miejsca mocowania bez możliwości przesunięcia się ogranicznika pod naciskiem wózka.

W szynie SNA11 występuje nadal pasek zębaty o wysokości 8mm a w SNA30 - 10mm.

 

 

 

 

 


Nice Nowe NiceProdukty

Nice Nemo - bezprzewodowy czujnik klimatyczny zasilany przez wbudowane ogniwo fotoelektryczne

Podłączenie do sieci elektrycznej i silnika nie jest konieczne: czujnik jest zasilany za pomocą energii słonecznej i nawiązuje łączność drogą radiową z centralą, która w zależności od otrzymanych impulsów steruje ruchem silnika.
nice nemo czujnik klimatyczny
Do dyspozycji w dwóch wersjach:
- z czujnikiem "Słońca" i "Wiatru"
- z czujnikiem "Słońca"

Oszczędność energii elektrycznej: dzięki zasilaniu energią słoneczną.

Nieograniczona autonomia: ogniwo fotoelektryczne zasila czujnik dostarczając zapas energii, który gwarantuje nieprzerwane funkcjonowanie z upływem czasu w celu zagwarantowania optymalnego i bezpiecznego zarządzania automatyką, w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Gotowy do użytku: nie wymaga wcześniejszego doładowywania i jest aktywny bezpośrednio po jego zainstalowaniu.

Programowalny w sposób liniowy: dzięki obecności trymerów, które umożliwiają regulację progów zadziałania: czujnik "Wiatru" do 80 km/h i czujnik "Słońca" do 60 kLux.

Łatwe wczytywanie ustawień do centrali za pomocą wygodnego wbudowanego przycisku. Po ustawieniu trymera w położeniu "test" można sprawdzić funkcjonowanie czujników Słońca-Wiatru, bez konieczności symulowania występowania zjawisk atmosferycznych.

Innowacyjny system kontroli i sygnalizacji: dwukolorowa dioda (zielona i czerwona; włączona / wyłączona / migająca) dostarcza informacje o stanie czujnika (przekroczenie ustawionego progu, nieprawidłowe funkcjonowanie, itp.)

Nemo jest kompatybilny z: silnikami rurowymi Nice z wbudowaną centralą sterującą i radioodbiornikiem - Neoplus M, Neoplus MH, Neoplus LH, Neomat SA, Neomat MA, Neomat LA, Neomat MT, Neomat MHT; centralami sterującymi z wbudowanym radiodbiornikiem - TT2N, TT2L, TT2D, TT1N, TT1L, TT1V, TT0, TT4, TT5.

Maksymalna elastyczność: wyposażony w regulowany uchwyt umożliwiający mocowanie na powierzchniach o każdym nachyleniu.

 


Nice Zamość Nowe Nice Tom

Niemiecka jakość i włoska finezja: TOM - najnowsza linia siłowników do bram przemysłowych
10 sierpnia Nice Polska wprowadziła do swojej oferty automatykę przemysłową. nice tom


Zastosowano w niej zaawansowaną technologię oraz zadbano o każdy najdrobniejszy szczegół. Dzięki temu linia TOM spełnia surowe normy i dyrektywy europejskie w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Siłowniki produkowane są w Niemczech, co gwarantuje ich doskonałą jakość i niezawodne funkcjonowanie. Do dodatkowych zalet zaliczyć można także łatwość instalacji i programowania. Siłowniki TOM występują w dwóch wersjach: TOM S (do bram segmentowych) oraz TOM R (do bram rolowanych). Oba warianty są stale rozwijane i doskonalone w celu optymalnego dopasowania oferty do indywidualnych wymagań klientów. Podkreślenia wymaga również fakt, że jest to pierwsza tak innowacyjna linia siłowników dostępna na polskim rynku.


Linia TOM S przeznaczona jest do bram segmentowych. Składa się z jedenastu wersji siłowników, które charakteryzują się dużym momentem obrotowym (do 140Nm) i szybkością (do 24obr/min), a przy tym potrafią obsługiwać bramy ważące do 600 kg. Nowa linia TOM S sterowana jest za pomocą zewnętrznej centrali Mindy TM. Pozwala ona, m.in. na sterowanie przewodowe lub radiowe, w trybie manualnym lub automatycznym i współpracę z elektronicznymi wyłącznikami krańcowymi. Istnieje także możliwość podłączenia do centrali fotokomórek i listew ochronnych typu optycznego, rezystancyjnego lub pneumatycznego oraz zaopatrzenie jej w dodatkowe karty rozszerzania. Takie rozwiązanie pozwala dostosować funkcjonowanie siłowników do indywidualnych wymagań użytkownika. Ponadto seria TOM S występuje z trzema rodzajami awaryjnej obsługi ręcznej: linką, korbą lub łańcuchem.


Linia TOM R przeznaczona jest do bram rolowanych. Składa się z dziesięciu wersji siłowników dostępnych z dwiema opcjami awaryjnego ruchu ręcznego. Seria TOM R jest odpowiednia do wszystkich bram rolowanych z wałami o maksymalnej średnicy 40mm. Zaopatrzona jest dodatkowo w system blokujący opadanie bramy przy awarii przekładni (wbudowany hamulec awaryjny), który gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo podczas instalacji i użytkowania. Aby dopasować nową linię do każdego rodzaju automatyki, zaopatrzono ją w dwa rodzaje awaryjnej obsługi ręcznej: korbę lub łańcuch. Dodatkowe zalety najnowszych siłowników to: moment obrotowy (do 550Nm) i szybkość (do 15obr/min). Siłowniki TOM R stosuje się do bram o ciężarze do 750 kg.


 

::<<POWRÓT ::

 
Fadini      

Zobacz Zamość online      

:: tel: 508-173-112, 505-096-108, :: e-mail: prosystem@zam.pl :: forum: Prosystem :: GG: 7101797 : : statystyka